KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545152
nr 1454 5152
Ernst Smith
(1868-1945), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x76 cm, yttermått inklusive ram: 59x87 cm
Ernst Smith, svensk bildkonstnär född i Karlshamn 1868, död 1945 .
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:18:09
14/3 19:49:53
Ernst Smith
Läs mer om Ernst Smith